2021/2022. NEVELÉSI ÉVRE VONATKOZÓ ÓVODAI ÁLTALÁNOS FELVÉTEL IDŐPONTJÁNAK MEGHATÁROZÁSA

Kiknek a jelentkezését várjuk?

2021. szeptember 1-től óvodaköteles, életvitelszerűen Budakalászon élő gyermekek jelentkezését várjuk, akik a Budakalászi Nyitnikék Óvoda körzetében élnek.

2021. szeptember 1-től az a gyermek óvodaköteles, aki 2021. augusztus 31-ig betölti 3. életévét.

Az óvodai körzeteket megtekintéséhez kattintson ide!

Az életvitelszerű budakalászi tartózkodást minden esetben vizsgáljuk!

A 2021/2022. nevelési évben nem óvodaköteles, de felvethető az a gyermek, aki 2021. augusztus 31. után tölti 3. életévét, amennyiben minden óvodaköteles gyermek elhelyezését az intézmény biztosítani tudta.

Mikor kell jelentkezni?

Óvodánkban a 2021/2022. nevelési évre történő beiratkozás időpontjai a következőek:

2021. április 26. (hétfő) 7:00-17:30

2021. április 27. (kedd) 7:00-17:30

Milyen dokumentumok benyújtása szükséges?

A beiratkozással kapcsolatos dokumentumok:

Hol kell jelentkezni?

A jelentkezés történhet személyesen, vagy elektronikus úton.

Személyesen:
A fent megjelölt időpontban a Budakalászi Nyitnikék Óvoda Szalonka Utcai Tagintézményében (2011 Budakalász, Szalonka u. 1/A) abban az esetben is, ha gyermekük felvételét a Pomázi út 3. szám alatti székhelyünkre kérik!

Jelentkezéshez a jelentkezési lapon kívül be kell mutatni:

• a gyermek születési anyakönyvi kivonatát,
  • a gyermek és a szülő lakcímkártyáját,
  • a gyermek TAJ kártyáját.

Elektronikus úton:
A kitöltött jelentkezési lapot megküldhetik a jelentkezes.nyitovi@gmail.com email címre. Kérjük, a tárgy mezőben a gyermekük nevét szíveskedjenek beírni!

Elektronikus jelentkezés esetén a gyermek születési anyakönyvi kivonatát, a lakcímkártyát és a TAJ kártyát az első óvodai napon kell majd bemutatni.

Mit kell tenni, ha felmentést szeretnének kérni?

Óvodaköteles gyermek esetében a szülő kérheti gyermeke felmentését az óvodakötelezettség alól kizárólag annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek betölti 4. életévét. Erre vonatkozó kérelmet a szülő 2021. május 25. napjáig nyújthat be a PMKH Szentendrei Járási Hivatalához.

A kérelem elérhető ide kattintva.

Mit kell tenni, ha a család külföldön tartózkodik?

A kapcsolódó információért kattintson ide!

Az óvodakezdéssel kapcsolatos további információkért (pl. működésünk, tudnivalók a vegyes csoportról, beszoktatás, szükséges holmik, stb.) kérjük látogassanak el GYIK oldalunkra!