Nyitva tartás

Napirendünk

06.00 – 07.30       Gyülekezés, játék az ügyeletes csoportban

07.30 – 10.00       Játék, tervezett tevékenységek

08.00 – 09.00       Folyamatos reggeli (pedagógusi döntés alapján változhat)

10.00 – 10.15       Beszélgetőkör

10.15 – 11.45       Mindennapos mozgás, levegőzés

11.45 – 12.00       Előkészület az ebédhez

12.00 – 12.30       Ebéd

12.30 – 13.00       Előkészület a délutáni pihenéshez

13.00 – 14.30       Pihenés

14.30 – 15.00       Folyamatos ébredés, folyamatos uzsonnázás

15.00 – 18.00       Játék a szabadban vagy a csoportszobákban

Bemutatkozás

Az óvoda székhelyén két épületben, 5 csoportban várjuk a gyermekeket. Közülük három az emeletes “Nagy épület”-ben található, melynek csoportszobái világosak, barátságosak. Minden csoportnak külön öltözője és mosdója van. Az épülethez saját udvarrész tartozik.

Szomszédságában áll a földszintes “Kis épület”. Ebben két nagy alapterületű csoport kapott helyet. Ennek az épületnek is különálló árnyékos nagy udvara van.

A külön épületben lévő tornaterem lehetővé teszi a minden igényt kielégítő mozgásos tevékenységek, közösségi programok szervezését.

Makk Andrásné Judit

Gyógypedagógus

Mátrai Bernadette

Logopédus

Kamp- Fischer Ágnes

Pénzelik Ágnes

Szabó Beatrix

CSOPORTOK

Katica csoport

Katica csoportunk a pomázi úton, a kis épületben található. Az épület 2 csoportból áll, így a légkör nagyon családias. Világos, tágas csoportszoba várja a vegyes életkorú gyermekeket, törekedve arra, hogy szívesen jöjjenek. Figyelembe vesszük egyéni igényeiket, szeretettel, bizalommal fordulunk feléjük. Az önfeledt játék biztosításával személyiségüket sokoldalúan, harmonikusan fejlesztjük. Sok időt töltünk a szabadban, év közben többször kirándulunk is. Gyermekeink szeretnek Katicások lenni. Várunk Titeket is!

Kelemen Ildikó

Sutákné Kosznovszki Hermina

Maci csoport

A Maci csoport az óvoda legkisebb méretű termében, a legkisebb létszámmal, de nem a legkisebb vidámsággal működő csoportja.

A Pomázi úti nagy épület emeletén várjuk reggelente a kismackókat a mindennapi közös kalandokra, játékra, mesére, kézműveskedésre és sok-sok változatos tevékenységre.
A többi csoporthoz hasonlóan tanítjuk a kicsiket a szeretetteli, elfogadó közösség kialakítására, környezetünk védelmére, megismertetjük őket csodás és színes világunkkal, és rengeteg élménnyel igyekszünk őket gazdagítani.
A Maci csoportban különös hangsúlyt kapnak a jeles napok és a néphagyományok; a személyiségformálást, a közösséghez való alkalmazkodást és a lemaradások kompenzálását segítő drámajátékok.

Fontosnak tarjuk a meleg, bizalomteli légkör kialakítását, hogy reggelente minden “mackós” örömmel jöjjön az óvodába.

Deák Józsefné - Erika

Dunavölgyi Éva

Horváth Éva

Napsugár csoport

Varázslat, titok, illúzió……móka….
Segítségünkre van a sok mese, nép és gyermekdalok, versek és a mozgás.
Szeretjük Vivaldi és Mozart “bácsit”, és természetesen a gyerekeket.
Kata, Melinda, Marcsi, Kati néni

Bácskay Melinda

Dobák Katalin

Nagy Lászlóné - Kati

Pillangó csoport

A pomázi úti óvoda kis épülete ad otthont csoportunknak. A szobánk világos,barátságos, törekedtünk az esztétikus, gyerekeknek megfelelő környezet kialakítására. Megtalálhatók nálunk a különféle fejlesztő játékok, építő játékok,de az eszközeink lehetővé teszik a változatos szerepjátékok kialakítását is.
Jellemző ránk a vidámság, a szeretetteljes légkör. Meggyőződésünk,hogy sok beszélgetéssel,és egy nagy öleléssel minden nehézség és probléma megoldható. Nagy hangsúlyt kap az egymásra való odafigyelés, az empátia. Az idősebb gyerekek szívesen segítik a kisebbeket,személyes példamutatással járulnak hozzá a kicsik fejlődéséhez.
Sok időt töltünk a szabadban. Az óvoda megújult udvara lehetővé teszi a változatos és izgalmas játéktevékenység megvalósulását a Katica csoportba járó gyerekekkel is.
Nagy szeretettel várjuk a leendő Pillangókat!:)

Nagyvátiné Rusznyák Rita

Ujházy Ildikó

Dudás Józsefné - Judit

Süni csoport

A Süni csoportban 2 óvodapedagógus és 1 dajka foglalkozik a gyerekekkel.

Csoportszobánk tágas, világos, esztétikus. A berendezésnél figyelembe vettük, hogy minden korosztály számára ideális legyen. Kialakítottunk játszósarkokat, ugyanakkor a szobában van hely a közös, több gyermek részvételével végzett tevékenységekhez is.
A gyermekeket saját képességeikhez mérten személyre szabottan, differenciáltan fejlesztjük, szabad teret adunk a kreativitásuknak. Ebben segítségünkre van a csoportban lévő sokféle játékeszköz.

A napi tevékenységre való felkészüléskor mindig a játékosság kap főszerepet.
Törekszünk arra, hogy szociálisan érzékeny, egymásra odafigyelő, egymásnak megbocsátó gyerekekké váljanak.
Igyekszünk a mindennapokat vidáman, humorokkal színezve megélni.

Egeiné Stenger Beáta

Lázi Szilvia

TÁJÉKOZTATÁS IRODAI ÜGYELETRŐL

Óvodánk nyári zárásának ideje alatt (2021.06.21-07.16.)
hétfőnként ügyeleti napot tartunk 8 és 12 óra között az alábbiak szerint:

2021.06.21-én és 2021.06.28-án a Szalonka Utcai Tagintézményünkben
cím: 2011 Budakalász, Szalonka utca 1/a.
tel.: 26/401-037,

2021.07.05-én és 2021.07.12-én a Pomázi úti székhelyünkön
cím: 2011 Budakalász, Pomázi út 3.
tel: 26/340-258.