Nyitva tartás

Napirendünk

06.00 – 07.30       Gyülekezés, játék az ügyeletes csoportban

07.30 – 10.00       Játék, tervezett tevékenységek

08.00 – 09.00       Folyamatos reggeli (pedagógusi döntés alapján változhat)

10.00 – 10.15       Beszélgetőkör

10.15 – 11.45       Mindennapos mozgás, levegőzés

11.45 – 12.00       Előkészület az ebédhez

12.00 – 12.30       Ebéd

12.30 – 13.00       Előkészület a délutáni pihenéshez

13.00 – 14.30       Pihenés

14.30 – 15.00       Folyamatos ébredés, folyamatos uzsonnázás

Bemutatkozó

Az óvoda székhelyén két épületben, 5 csoportban várjuk a gyermekeket. Közülük három az emeletes “Nagy épület”-ben található, melynek csoportszobái világosak, barátságosak. Minden csoportnak külön öltözője és mosdója van. Az épülethez saját udvarrész tartozik.

Szomszédságában áll a földszintes “Kis épület”. Ebben két nagy alapterületű, és egy kisebb, családias csoport kapott helyet. Ennek az épületnek különálló árnyékos nagy udvara van.

Intézményünk új tornateremmel bővült, mely lehetővé teszi a minden igényt kielégítő mozgásos tevékenységek, közösségi programok szervezését.

CSOPORTOK

Katica csoport

Katica csoportunk a pomázi úton, a kis épületben található. Az épület 2 csoportból áll, így a légkör nagyon családias. Világos, tágas csoportszoba várja a vegyes életkorú gyermekeket, törekedve arra, hogy szívesen jöjjenek. Figyelembe vesszük egyéni igényeiket, szeretettel, bizalommal fordulunk feléjük. Az önfeledt játék biztosításával személyiségüket sokoldalúan, harmonikusan fejlesztjük. Sok időt töltünk a szabadban, év közben többször kirándulunk is. Gyermekeink szeretnek Katicások lenni. Várunk Titeket is!

Várható programjaink
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Kelemen Ildikó

Moldován Eszter

Nagy Dóra

Maci csoport

A Maci csoport az óvoda legkisebb méretű termében, a legkisebb létszámmal, de nem a legkisebb vidámsággal működő csoportja. A Pomázi úti nagy épület emeletén várjuk reggelente a kismackókat a mindennapi közös kalandokra, játékra, mesére, kézműveskedésre és sok-sok változatos tevékenységre. A többi csoporthoz hasonlóan tanítjuk a kicsiket a szeretetteli, elfogadó közösség kialakítására, környezetünk védelmére, megismertetjük őket csodás és színes világunkkal, és rengeteg élménnyel igyekszünk őket gazdagítani. A Maci csoportban Erika néni révén különös hangsúlyt kapnak a jeles napok, és a néphagyományok ápolása, Adri néni erőssége pedig a bábozás és a mesék világa. Fontosnak tarjuk a meleg, bizalomteli légkör kialakítását, hogy reggelente minden “mackós” örömmel jöjjön az óvodába.

Deák Józsefné / Erika néni

Kalocsainé Mayer Adrien

Demeterné Horváth Éva

Napsugár csoport

Varázslat, titok, illúzió……móka….
Segítségünkre van a sok mese, nép és gyermekdalok, versek és a mozgás.
Szeretjük Vivaldi és Mozart “bácsit”, és természetesen a gyerekeket.
Kata, Melinda, Marcsi, Kati néni

Bácskay Melinda

Dobák Katalin

Balogh Mária /Marcsi

Pedagógiai asszisztens

Nagy Lászlóné /Kati

Pillangó csoport

A pomázi úti óvoda kis épülete ad otthont csoportunknak. A szobánk világos,barátságos, törekedtünk az esztétikus, gyerekeknek megfelelő környezet kialakítására. Megtalálhatók nálunk a különféle fejlesztő játékok, építő játékok,de az eszközeink lehetővé teszik a változatos szerepjátékok kialakítását is.
Jellemző ránk a vidámság, a szeretetteljes légkör. Meggyőződésünk,hogy sok beszélgetéssel,és egy nagy öleléssel minden nehézség és probléma megoldható. Nagy hangsúlyt kap az egymásra való odafigyelés, az empátia. Az idősebb gyerekek szívesen segítik a kisebbeket,személyes példamutatással járulnak hozzá a kicsik fejlődéséhez.
Sok időt töltünk a szabadban. Az óvoda megújult udvara lehetővé teszi a változatos és izgalmas játéktevékenység megvalósulását a Katica csoportba járó gyerekekkel is.
Nagy szeretettel várjuk a leendő Pillangókat!:)

Nagyvátiné Rusznyák Rita

Ujházy Ildikó

Dudás Józsefné /Judit

Sutákné Kosznovszki Hermina

Süni csoport

A Süni csoportba jelenleg 28 gyerkőc jár, 2 óvodapedagógus és egy dajka néni foglalkozik velük.

Csoportszobánk tágas, világos, esztétikus. Tárgyi felszereltsége gazdag, adottak a nyugodt játék feltételei.

Kiemelt feladatunknak tartjuk, hogy minél több időt, alkalmat és lehetőséget biztosítsunk a gyerekeknek az elmélyült, szabad játékra. Sokféle játékeszköz áll a gyerekek rendelkezésére, melyben mindhárom korosztály megtalálja az életkorához és érdeklődéséhez közel állót.

Fontos számunkra, hogy a gyermekekben erős közösségi érzés és kooperációs készség alakuljon ki, mivel ezek az iskolai éveik alatt is segítségükre lesznek. Különösen odafigyelünk az egyéni bánásmódot igénylő gyerekek játékba illesztésére. Bátorító neveléssel a közösségbe való beilleszkedést, a lemaradások kompenzálását valósítjuk meg.

Igyekszünk több nagy kirándulást szervezni a gyerekeknek, amelyekkel élményalapot biztosítunk az év során tervezett projekt tevékenységekhez.

Blaskóné Oravecz Edit

Egeiné Stenger Beáta