A Tevékenység-központú Nevelési Program célja:

Derűs, szeretetteljes, családi légkörben,

a rendelkezésünkre álló anyagi és szellemi lehetőségek hatékony kihasználásával neveljük a hozzánk járó gyermekeket

Változatos tevékenységeken keresztül

érjük el, hogy a gyermekek személyisége sokoldalúan és harmonikusan fejlődjön

A különleges gondozást igénylő

gyermekek is sikeresen tevékenykedjenek

Partnerei legyünk a családoknak,

s gyermekeink találják meg helyüket környezetükben, az őket körülvevő világban

Feladataink:

• Szeretetteljes érzelmi biztonságot nyújtani.
  • Figyelembe venni a gyermekek jogait, szükségleteit, életkori, és egyéni  sajátosságait.
  • A meglévő ismeretekre építve biztosítani a sokoldalú ismeretszerzés lehetőségeit.
  • Olyan társadalmi elvárásoknak megfelelő viselkedési formák, szokások kialakítása, melyek megfelelnek az óvodáskorú gyermekek életkori sajátosságainak.

A Budakalászi Nyitnikék Óvoda Budakalászon 2 telephelyen, 3 épületben, 10 csoportban, 290 férőhelyen fogadja a gyermekeket.

Az óvoda székhelyén (Pomázi út 3.) két épületben, 5 csoportban várjuk a gyermekeket. Közülük három az emeletes "Nagy épület"-ben található, melynek csoportszobái világosak, barátságosak. Minden csoportnak külön öltözője és mosdója van. Az épülethez saját udvarrész tartozik.

Szomszédságában áll a földszintes "Kis épület". Ebben két nagy alapterületű csoport kapott helyet. Ennek az épületnek különálló árnyékos nagy udvara van.

Intézményünk új tornateremmel bővült, mely lehetővé teszi a minden igényt kielégítő mozgásos tevékenységek, közösségi programok szervezését. Egy Hév megállóra, a templomkert szomszédságában található a Vasút sori óvodánk, mely működése átépítés miatt jelenleg szünetel.

A Szalonka utcában 2010-ben nyílt meg a minden igényt kielégítő, modern, jól felszerelt 5 csoportos tagintézményünk. Az épület s annak felszereltsége, az itt található tornaszoba és játszóudvar is megfelel az Európa Uniós szabványoknak. Ebben az épületben egy német nemzetiségi csoport működik.

Épületek

Óvodánkban a Pomázi úton két épületben /kisépület, nagyépület/, és a Szalonka utcában egy épületben fogadjuk a gyermekeket.

A Pomázi úti nagyépületben három csoport /Süni, Napsugár, Mackó/ , a Pomázi úti kis épületben két csoport /Katica, Pillangó/, a Szalonka utcai tagóvodánkban 5 csoport /Bagoly, Gólya, Fecske, Harkály, Rigó/ működik.

Minden épülethez tágas, jól felszerelt udvar tartozik.

Óvodai férőhelyek száma:

Nagyépület: 80
Kisépület: 60
Szalonka utca: 150

Minden épületünkben vegyes életkorú a csoportok összetétele.

A Budakalászi Nyitnikék Óvoda munkatársai:

Vezetőink

• Fodorné Földesi Zsuzsanna
  • Jakab Szandra
  • Jóka Márta
  • Kocsisné Varga Nikoletta Alexandra  /beszédfejlesztő végzettséggel és szakvizsgával rendelkező óvodaped.
  • Nagy Csilla

• Kovács Enikő

Takarítók:
Balog Ágnes - Pomázi út
Madácsi Katalin - Szalonka u.

Kertész-karbantartók:
Pomázi út: Ersching István
Szalonka utca: Szabó Gyula

Évzáró

Minden csoport más időpontban, különböző formában mutatja be a szülőknek, vendégeknek az egész évben tanult versek, dalok, mesék, körjátékok esszenciáját.

Általános adatok

Az óvoda neve: Budakalászi Nyitnikék Óvoda

Címe: 2011 Budakalász, Pomázi út 3.

Telefonszáma: 26/340 - 258

Fax száma: 26/340 - 258

E-mail: nyitnikekovi@ t-online.hu

Kis épület tel. 26/540 - 421